Nabízíme sedm důvodů, proč telefony s flexibilními či duálními displeji nenalákají drtivou většinu lidí, kteří se rozhodují pro nový smartphone:
Náklady. Zaváděcí cena 2 tisíce dolarů za flexibilní telefon od Samsungu mluví za vše (byť se o ní zatím jen spekuluje). Levný není ani již představený model FlexPai. Displeje navíc totiž výrobu telefonu výrazně zdraží. Už obyčejné telefony nyní sahají k horní hranici toho, co jsou zákazníci ochotni zaplatit. Flexibilní displeje jsou daleko za touto hranicí. Dokonce i zadní displeje přidávají náklady navíc, které většina kupujících prostě nezaplatí.
Výdrž baterie. Displej smartphonu je jednou z nejnáročnějších komponent pro baterii telefonu, ne-li tou nejnáročnější. Všechny ty extra pixely navíc přidají telefonům na tloušťce, a baterie potřebné k napájení těchto pixelů pak znamenají další milimetry navíc. Ačkoliv extra prostor displeje částečně řeší problém s… no, displejem, zhoršuje problém s baterií.
Poškození displeje. S dnešními technologiemi mají flexibilní displeje v ose otáčení přehyby a záhyby. A pokaždé, když displej přehnete, oslabuje se, což zkracuje funkční životnost velmi drahého zařízení. A pokud pokud je tenhle displej na vnější straně, jako tomu je u displeje modelu FlexPai, je křehký displej vystaven poškození, přičemž neexistuje žádný zřejmý způsob, jak přidat ochranný obal. S displeji na obou stranách telefonu urychluje poškození pouhé položení zařízení na podložku.
Neelegantní design. Flexibilní displeje, a všechna známá řešení se dvěma displeji s výjimkou Nubie X, působí nepěkně, neelegantně a mohutně. Ale i Nubia využívá na zadním panelu displej s malým rozlišením, nad čímž se zrovna jásat nedá.