;

Hackerský kongres HCPP16 přivede do Prahy špičky světové kryptoanarchie

2. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Hackerský kongres HCPP16 pořádá od 30. září do 2. října nezisková organizace Paralelní Polis již potřetí, a to ve stejnojmenném bitcoinovém prostoru v pražských Holešovicích. Letos přiveze na třídenní konferenci HCPP16 přes 40 většinou zahraničních speakerů – lídrů z oblastí technologií, decentralizované ekonomiky, politických umění a aktivismu. Náměty jejich přednášek budou také hacking, kryptoměny, věda, svoboda nebo kryptoanarchie.

Kongres nabídne tři dny přednášek, debat a workshopů, které spojí stovky technologických nadšenců, libertariánů i inovátorů z celého světa za účelem oslavy nové éry digitální svobody a decentralizovaných technologií. „Kongres bude elektrizujícím zážitkem, kdy se na jednom místě sejde více než 500 ideově zaměřených lidí, odborníků na technologie, politických aktivistů i umělců,“ zve na konferenci Paralelní Polis organizátor a odborník na kryptoměny Martin Šíp. Hlavním jazykem bude angličtina, menší část přednášek bude v češtině a slovenštině.

Hlavní témata kongresu

- Politické umění a hacking
- Decentralizovaná ekonomika a kryptoměny
- Věda a technologie
- Svoboda a kryptoanarchie

bitcoin školení listopad 24

Pozvání stát se headlinerem letošního ročníku přijal Andreas Antonopoulos, světově uznávaný bitcoin guru a expert v oblasti IT bezpečnosti. Dalšími neméně významnými aktéry budou hlavní vývojář prvního decentralizovaného tržiště OpenBazaar Sam Peterson, zakládající člen Cypherphunks a autor Kryptoanarchistického manifestu Timothy C. May (přes Skype) nebo slavný americký spisovatel Paul Rosenberg. Další potvrzení speakeři přibývají na webu HCPP.cz. Vystoupí i takzvaní „privacy extremists“, kteří přísně střeží vlastní soukromí a na kongresu se objeví se zahalenou tváří, jako například Smuggler a Frank Braun.

Pojem kryptoanarchie značí rostoucí prostředí neregulovatelné oblasti internetu, který skrze anonymizační nástroje umožňuje neomezené sdílení dat. Zároveň díky decentralizovaným měnám typu bitcoin podporuje rozvoj svobodného trhu a prostřednictvím šifrovacích nástrojů zajišťuje nešpehovatelnou komunikaci.